Голосування на ринку землі прискорить його продаж на Prozorro

Історичний момент для України – голосування за ринок землі – стався в ніч на 31 березня 2020 р. У той же час робота над законопроектом «Про кругообіг сільськогосподарських угідь» триває з листопада 2019 р. В результаті за це проголосували 259 народних депутатів, таким чином припинивши довгострокову заборону на продаж сільськогосподарських земель https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/golosuvannya-za-rnok-zemli-prshvdsht-ii-prodazh-na-prozorrosale/.

Особливості голосування на ринку землі

За останні кілька місяців депутати побачили близько 4000 поправок, і в остаточній редакції майбутня нормативна база зазнала кількох кардинальних змін.

Загалом, голосування на ринку землі проходило таким чином:

  1. Новітній закон отримав 206 голосів від членів партії «Слуга народу»;
  2. 23 — від фракції Європейської солідарності;
  3. 13 — від депутатів від партії «Голос» і 12 — від групи «Довері»;
  4. 5 — від позафракційних депутатів.

Як і слід було очікувати, Опозиційний блок та нова парламентська група «За майбутнє» відмовились голосувати за відкриття ринку землі в повному обсязі.

Словесні битви за скасування мораторію та відкриття вільного продажу землі велися приблизно в кожен період автономії України. Але, незважаючи на маніпуляції громадськими настроями різними політичними силами, новий уряд виконав одне з найважливіших передвиборчих обіцянок.

Для нашої країни голосування на ринку землі мало велике значення. Україна завжди була аграрною державою: сьогодні вона є одним з найбільших підрядників у галузі сільського господарства у світі. Серед наших постійних клієнтів є Китай, Єгипет, Туреччина, Індія та країни Європейського Союзу.

Приблизно 70% кожного земельного фонду в країні, а це 60 мільйонів гектарів, є землею, виділеною для виробництва сільськогосподарських товарів. Загалом мораторій було продовжено до 41 500 000 га, які були розподілені далі:

  • понад 10 мільйонів гектарів належать державі;
  • 31 мільйон гектарів знаходиться у приватній власності, з них близько 28 мільйонів гектарів – земельні паї, що належать первісним селянам.

Головне питання, яке хвилювало українське, полягає в тому, що таке значне джерело не потрапить у чужі руки. Електронні аукціони Prozorro допоможуть запобігти подібним порушенням.

Записи созданы 71

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх