Майданчики ProZorro

Не зважаючи на те, що система електронних торгів вже давно є важливою і незамінною сходинкою усіх державних закупівель, українці досі сумніваються у цьому понятті. Що таке система ProZorro, навіщо вона існує і де відбуваються усі процеси?

ProZorro — прозорий механізм закупівель на державному рівні

Існує єдина база даних, яка зберігає інформацію про дану систему. Приєднатися можна через електронний майданчик, що має доступ до програми. Інакше кажучи, цей механізм є аукціоном, де Учасники намагаються вибороти право на надання певних послуг/товарів конкретному Замовнику. Перевага віддається виконавцю з найнижчою ціною, але відповідними технічними характеристиками, які заявив Замовник.Діяльність механізму регулюється єдиним законом “Про публічні закупівлі” № 922-VIII від 25.12.2015р. Вказаний норматив контролює:

 1. хід електронних торгів;
 2. ведення конкурентного діалогу;
 3. переговорні процедури.

Вагома частина публічних придбань державними органами відбувається виключно за допомогою електронних торгів. Так замовник має змогу оцінити усі пропозиції та обрати максимально вигідне та конкурентоспроможне рішення.

Конкурентний діалог відбувається у випадку неспроможності замовника здійснити вибір. Наприклад: змішана специфікація й технічні характеристики, відбувається закупівля інформаційних послуг або наукових досліджень.

Переговорна процедура — виняток. Здійснюється під час закупівлі творів мистецтва або архітектурних змагань. Детальна інформація вказана в IV розділі Закону України «Про публічні закупівлі» або на сервісі aeaep.com.ua

Майданчики ProZorro

Приєднавшись до системи ви маєте змогу брати участь у державних закупівлях: пропонувати, отримувати певну послугу, товар, користуватись усіма супутніми перевагами сервісу.

Головні майданчики механізму:

 1. Акцепт;
 2. Tenders Allbiz;
 3. Держзакупівлі онлайн;
 4. Zakupki.prom.ua;
 5. “PlayTender”;
 6. Open Tender;
 7. Українська універсальна біржа.

Перелік вказаних майданчиків далеко не повний. Кількість компаній достатньо велика, а це забезпечує здорову та якісну конкуренцію.

Головною відмінністю вказаних організації є рівень акредитації. Адже оголошувати певні придбання дозволено лише через акредитований майданчик.

Перш ніж обрати компанію постачальника, важливо зазирнути у список відповідних компаній та дізнатись її рівень. Класифікація відбувається за сумою, яка виділяється на закупівлю. Визначимо:

 • Для виконавця. 1-й рівень: оголошується на суму до 200 тис. грн (на товари/послуги) або до 1,5 млн. грн (на проведення робіт).
 • Для замовника: до 1 млн. грн (послуги й товари) або до 5 млн. грн (роботи).
 • 3-й рівень: відбуваються придбання лише на суми, встановлені п.1,2 ч.1, ст.3 Закону.
 • Обираючи відповідну компанію, віддайте перевагу претендентам, що мають обидва рівні акредитації.
Записи созданы 71

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх